ביקורת חקירתית

שירותים

שיעור ניכר מהפשיעה העולמית
מתבצעת על רקע כלכלי כלשהו

שלרוב מהווה את המניע המרכזי למעשי פשע גם בתוך ארגונים. ביקורת חקירתית היא ביקורת חכמה ושקטה שעושה שימוש בכלים חשבונאיים, על מנת לזהות מעשי הונאה, הלבנת הון, מעילה בכספים ושחיתות בארגון.

מטרתה של הביקורת החקירתית היא לבחון חריגות כספיות וחשבונאיות בהתנהלות העסק, במטרה לזהות התנהלות כספית המנוגדת לחוק בכלל ולמדיניות הארגון בפרט. במסגרת הביקורת, מבוצע מעקב אחרי תנועות הון ונכסים השייכים לארגון, ואחרי המסלולים בהם מועבר כסף בארגון פנימה ובין הארגון לגורמים חיצוניים.

משרד רו"ח ששון גוטהלף הרץ

 מציע שירותי מומחה בביצוע ביקורת חקירתית עבור כל סוגי הארגונים וסביב חריגות כספיות וחשדות לביצוע פשיעה כלכלית בכל היקף ומכל סוג. לתהליך הביקורת החקירתית של המשרד שלושה יעדים מרכזיים:

  • זיהוי חריגות כספיות ואנומליות בזרימת ההון בארגון
  • הגדרת הנזקים שנגרמו, והיקפם
  • זיהוי מוקדים של חשד בארגון ואיתור חשודים מעורבים

הביקורת החקירתית נשענת כולה על בחינת ההתנהלות הפיננסית של החברה, בדיקת מסמכים חשבונאיים החל מקבלה או חשבונית מס, דרך מזכרים ודואר פנימי וכלה בדו"חות פיננסיים ברמת העובד, המחלקה והארגון כולו.
תהליך הביקורת החקירתית מיועד לשמש ככלי חקירה בדיעבד, אך מהווה כלי חשוב ומרכזי גם במניעה מראש של פשיעה כלכלית בארגון. במסגרת הביקורת, נבחנים תהליכים פיננסיים ואופרטיביים בארגון, מבוצע מיפוי של חוליות חלשות דרכן נחשף הארגון לסיכוני פשיעה כלכלית והטמעה של נהלי בקרה ואכיפה ייעודיים.

כמו כן,

משמשת הביקורת החקירתית ככלי לגיבוש תמונת המהימנות של צדדים שלישיים עימם רוצה הארגון לקיים פעילות עסקית, ובכלל זה בדיקת נאותות ובדיקת אמינות כלכלית. משרד רו"ח ששון גוטהלף הרץ עובד בשיתוף פעולה צמוד עם עורכי דין בניהול תהליכים כלכליים כדוגמת פירוק, כינוס נכסים, סכסוכים עסקיים, בוררות, גישור, זיהוי ואיתור הונאות, מניעת הונאות, סיוע באירועי ביטוח, גניבה או אובדן של נכסים והון ועוד.

לרשות המשרד צוות מומחים פיננסיים, בעלי ניסיון רב בתחום הביקורת החקירתית, לרשותם עומד סט שלם של כלים ופרוצדורות שנבנו במשרד לאורך שנים של פעילות, במטרה לממש את יעדי הביקורת החקירתית עד תום ולשביעות רצון מלאה של הלקוח.

מומחה ביקורת חקירתית במשרדנו ישמח לסייע לכם עם כל שאלה בנושא, ולהנחות אתכם בגיבוש הצעדים הבאים להסדרת הנושא בארגונכם.

לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחיבות וללא עלות!

השאירו פרטים