התמחות במיסוי חקלאות ויישובים

שירותים

מיסוי חקלאות ויישובים
הוא תחום מיסוי ייחודי,

הדורש היכרות עם שורה של תקנות, הוראות וחוקים שגובשו על ידי רשויות המס במטרה לעודד את ההתיישבות, לקדם את פעילות החקלאות בישראל ולהסדיר את הסוגיות השונות הייחודיות לתחום זה.

הפעילות החקלאית המודרנית, על אף שנתפסת כפעילות Low-tech פשוטה ואלמנטרית, בפועל כוללת בתוכה שורה של רכיבי מס וניהול חשבונאי כדוגמת ניהול והעסקת עובדים זרים, ניהול משק חקלאי (שדות + בית), שילוב ייצוא ופעילות מול השוק המקומי, מענקים ותקציבי עידוד ממשלתיים, אשראי לחקלאות, חשיפה לסיכוני מזג אוויר, ניהול תזרים לפי עונות חקלאיות וכדומה, וזאת בנוסף לאתגרים החשבונאיים הרלוונטיים לכל גוף עסקי.

יכולותיו והתמחותו של רואה החשבון בתחום של מיסוי חקלאות ויישובים, משפיעות באופן ישיר על רווחיו של החקלאי, על התנהלותו מול רשויות המס ובמקרים מסוימים גם על שרידותו בתחום המאופיין בחוסר וודאות רב.

ביקורת חשבונות הוא תהליך המיועד לספק לארגון בקרה רציפה על התנהלותו הפיננסית והחשבונאית, ולוודא כי הוא עומד בדרישות הרגולטור מחד ובמטרותיו העסקיות מאידך. תהליך זה נדרש לניהול החשבונאי השוטף של הארגון, וכן להזנקה ויישום של מהלכים עסקיים המערבים שינויים מהותיים בניהולו הפיננסי.

משרד רו"ח ששון גוטהלף הרץ

מביא איתו ניסיון רב שנצבר לאורך עשורים של עבודה צמודה עם מאות משקים חקלאיים ברחבי הארץ, ניסיון שנחשב לייחודי ויוצא דופן בעולם ראיית החשבון בישראל. התמחות המשרד בתחום הספציפי מבטיחה ללקוחותינו החקלאים את כל שורת הערכים הבאים:

  • מזעור חבות המס במסגרת תכנון מס ייעודי לענף החקלאות וההתיישבות
  • מקסום הסיוע המגיע לענף החקלאות על פי חוק ובהתאם למדיניות גופים ציבוריים הפעילים בתחום
  • ניהול חשבונאי מקצועי ויסודי של רכיבי המיסוי השונים מעובדים זרים ועד ניהול תזרים מזומנים
  • התמודדות אפקטיבית ומיידית עם אתגרים בלתי צפויים מכיוון השוק, הרגולטור והסביבה

במסגרת התמחות המשרד בתחום מיסוי חקלאות ויישובים,

אנו מלווים את לקוחותינו בתהליכי השקעות במשק, הרחבת היקפי פעילות, ניהול שוטף בעונות החקלאיות וביניהן, הכנות לעונות חקלאיות, גיוס השקעות ואשראי, ניהול סיכונים ותכנון מס, מיזוגים ורכישות, שותפויות חקלאיות וליווי בתהליכי ייצוא לשוק הבינלאומי.

לרשותנו צוות רואי חשבון מקצועיים ומיומנים, בעלי הכשרה ייעודית בתחום החקלאות וההתיישבות, ואחד מהם ישמח להעניק לכם הסבר מפורט על שירותינו המגוונים בתחום, ועל האופן בו תוכלו להסתייע בנו לניהול המשק החקלאי שלכם במקסימום הצלחה ובמינימום סיכון.

לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחחיבות וללא עלות!

השאירו פרטים