סקרי סיכונים ו-SOX

שירותים

סקר סיכונים הוא השלב הראשון
וההכרחי בתהליך ניהול סיכונים בעסק,

ומטרתו לאתר ולזהות את כלל הסיכונים המלווים את פעילות העסק, מיפויים בהתאם לפוטנציאל התרחשותם ופוטנציאל הנזק שלהם ויצירת מפת בהירה ומפורטת.

באמצעות מפת סיכונים שנבנתה היטב, ניתן להפחית בצורה דרמטית את רמת הסיכון בעסק, לבסס מניעה שוטפת של התממשות הסיכונים ולהבטיח את הצלחת העסק בהתמודדותו עם כלל הסיכונים החל ממשבר מכירות, פגיעה במלאי או ביכולות הייצור, דרך הסתבכות עם רשויות המס וכלה בפגיעה בחיי אדם.

ההתמודדות עם סיכוני העסק מבוססת על יצירת מודעות לסיכון והטמעתה לרוחב הארגון, גיבוש מדיניות סיכונים ארגונית, יצירת מדדי סיכון, הגדרת נהלי עבודה למיתון וניהול הסיכונים וגיבוש נהלי חירום להתמודדות עם סיכונים שהתממשו.

ביקורת חשבונות הוא תהליך המיועד לספק לארגון בקרה רציפה על התנהלותו הפיננסית והחשבונאית, ולוודא כי הוא עומד בדרישות הרגולטור מחד ובמטרותיו העסקיות מאידך. תהליך זה נדרש לניהול החשבונאי השוטף של הארגון, וכן להזנקה ויישום של מהלכים עסקיים המערבים שינויים מהותיים בניהולו הפיננסי.

משרד רו"ח ששון, גוטהלף הרץ,

באמצעות צוות מומחי הפיננסים במשרד, מתמחה בבניית סקרי סיכונים לחברות, תאגידים, ארגונים, עמותות, שותפויות ובתי עסק בכל היקף ועל פי המודלים המתקדמים ביותר בתחום.

במסגרת שירות סקר סיכונים, אנו מנחים ומובילים תהליך יסודי מול הלקוח, על השלבים המרכזיים הבאים:

  • יצירת היכרות ובחינה של פעילות הארגון/ העסק
  • זיהוי כלל הסיכונים הענפיים והסיכונים הנובעים ישירות ובאופן ייחודי מפעילות ארגון הלקוח
  • דירוג כל אחד מהסיכונים על פי ההסתברות להתממשותו אל מול פוטנציאל הנזק שלו
  • מיפוי כלל הסיכונים בהיבטים תפעוליים, פיננסיים, חיי אדם, רגולציה ותדמית
  • גיבוש המלצות למיתון הסיכון ובכלל זה מניעת סיכון, שליטה בסיכון והתמודדות בזמן אמת
  • ליווי הארגון בגיבוש מדיניות סיכונים והטמעת המלצות המומחים של משרדנו

SOX הוא חוק אמריקאי פדרלי

המחייב בעלי תפקידים בארגון להצהיר על קיום בקרות נאותות סביב דיווח כספי מדויק ומניעת אי סדרים. כיום, הפך ה-SOX למתודולוגיה אינטגרלית בתהליך סקרי הסיכון, במטרה למנוע קריסה בלתי צפויה של ארגון בשל אי סדרים ומעילות. את מרבית מקרי הקריסה וההפסד של בתי עסק וחברות, ניתן היה למנוע באמצעות סקר סיכונים ו-SOX מקצועי, ויישום מדיניות ניהול סיכונים מוקפדת, המוצעים שניהם במסגרת שירותי משרדנו.

לרשות משרד רו"ח ששון, גוטהלף הרץ, סט שלם של יכולות מקצועיות לזיהוי כלל הסיכונים אליהם חשופים אתם והעסק שלכם לרבות אלו שכלל אינכם מודעים אליהם, לגיבוש מודלים מתקדמים להתמודדות עימם ולהטמעת סוגיית ניהול הסיכונים בתרבות הארגונית באופן שוטף.

מומחה סיכון במשרדנו ישמח לסייע לכם ולהנחות אתכם עם הצעד הבא לביצוע סקר סיכונים מקצועי לעסק שלכם.

לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחיבות וללא עלות!

השאירו פרטים